ISSA PP, s.r.o.

O nás

Kto sme?

Spoločnosť ISSA PP s.r.o., ktorá patrí do českej skupiny ALTA, zabezpečuje predaj peletiek vyrobených vo vlastných peletovacích linkách v prevádzkach Turčianske Teplice, Kežmarok – Ľubica, Zákamenné.

V prevádzke Turčianske Teplice vyrábame pelety v triede A1 a dodávame balené v 15 kg igelitových vreciach. V prevádzke Kežmarok – Ľubica a v prevádzke Zákamenné vyrábame pelety v triede A2. Dodávame balené v 15 kg igelitových vreciach alebo v tzv. big bagoch.

Ako vyrábame pelety?

Pelety  A1 vyrábame výhradne z kvalitného smrekového dreva, z ktorého vyrábame vlastnú pilinu bez kôry a bez chemických pojív. Pelety A2 vyrábame z piliny, ktorú nakupujeme od dodávateľov. Pelety vznikajú v špeciálnych lisoch pri vysokom tlaku, pričom dochádza k uvoľňovaniu látky nazývanej lignín, ktorá je obsiahnutá v dreve. Vďaka lignínu pelety držia spolu.

Vlastnosti peliet

  1. Vlhkosť: Pelety by mali mať nízku vlhkosť, obvykle menej ako 10%. Vysoká vlhkosť by mohla znížiť ich účinnosť a zvyšovať emisie škodlivín.

  2. Popol: Pelety by mali mať nízky obsah popola, obvykle menej ako 1%. Vysoký obsah popola by mohol znížiť ich účinnosť a zvyšovať emisie škodlivín.

  3. Energia: Pelety by mali mať vysokú energetickú hodnotu, obvykle vyššiu ako 17 MJ/kg. Vysoká energetická hodnota znamená, že pelety sú výkonným palivom a spôsobujú menej emisií škodlivín.

  4. Hrubosť: Pelety by mali mať približne rovnakú veľkosť a hrubosť, aby sa dali ľahko skladovať a zásobovať do kotla.

  5. Certifikácia: Pelety A1 by mali byť certifikované podľa štandardu A1, ktorý zaručuje, že spĺňajú prísne požiadavky na kvalitu a účinnosť.

Samozrejmosťou je teda certifikát o kvalite naších pelietiek A1.

Čo o nás hovoríte?

Máte záujem o vykurovanie našími peletkami?